Reklama

Przekręty na grube miliony. Podsumowanie podkarpackiego KAS

Opublikowano: sob, 2 sty 2021 09:03
Autor:

Przekręty na grube miliony. Podsumowanie podkarpackiego KAS - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Spadła liczba kontroli prowadzonych przez podkarpacką KAS przy jednoczesnym wzroście ich efektywności.

W bieżącym roku urzędy skarbowe w woj. podkarpackim zakończyły 655 kontroli podatkowych, podczas gdy w analogicznym okresie w 2019 roku było ich ponad 900.

Wzrastają za to kwoty nieprawidłowości ujawnianych podczas kontroli.

Stwierdzone podczas kontroli uszczuplenia podatkowe przekroczyły 75 mln złotych. Dla porównania ubiegłoroczne kontrole zakończyły się ustaleniami na kwotę ponad 69 mln złotych.

 

Znacznie wyższe ustalenia finansowe dotyczą także aspektu tegorocznych kontroli celno- skarbowych prowadzonych przez Podkarpacki Urząd Celno- Skarbowy w Przemyślu. Stwierdzona podczas kontroli kwota uszczupleń podatkowych przekracza ponad 275 mln złotych. Dla porównania nieprawidłowości wykryte podczas ubiegłorocznych  kontroli celno – skarbowych dotyczyły łącznej kwoty ponad 114 mln złotych.  

Wysokie efekty finansowe to także wynik przeprowadzonych czynności sprawdzających wobec przedsiębiorców, innych podatników i płatników podatku dochodowego od osób fizycznych. Rolą czynności sprawdzających jest bieżąca, wstępna weryfikacja prawidłowości deklarowanych przez podatnika zobowiązań podatkowych, mająca jak najszybciej zapobiec powstaniu ewentualnych zaległości podatkowych. Korzysta na tym nie tylko podatnik, unikający ewentualnych wysokich odsetek za zwłokę, ale i budżet państwa terminowo uzyskujący zaplanowane dochody z podatków. Działania prowadzone w tym zakresie przez urzędy skarbowe w woj. podkarpackim, wykazały blisko 740 mln złotych uszczupleń za I półrocze 2020 r.

 

(dane dot. kontroli podatkowych i kontroli celno- skarbowych wg stanu na 10.12.2020 r.)

 

KAS Podkarpacie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.