Reklama

UWAGA SANOK. Alarm powodziowy!

Opublikowano: wt, 23 cze 2020 11:58
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Alarm przeciwpowodziowy na terenie miast i gmin powiatu sanockiego.

Starosta sanocki Stanisław Chęć wydał 23 czerwca zarządzanie w sprawie ogłoszenia alarmu przeciwpowodziowego na terenie miast i gmin powiatu sanockiego.

- W związku z niekorzystną sytuacją hydrologiczno - meteorologiczną i ciągłym wzrostem wód na rzekach powiatu sanockiego, ogłaszam alarm przeciwpowodziowy od godz. 7.30 dnia 23 czerwca do odwołania – czytamy w zarządzeniu.

Starosta zobowiązuje burmistrzów, wójtów oraz wszystkie służby zabezpieczenia przeciwpowodziowego do podejmowania niezbędnych czynności organizacyjnych i technicznych w celu zminimalizowania mogącego powstać zagrożenia dla życia, zdrowia lub mienia oraz zagrożenia środowiska.

Informacje o podjętych działaniach i rozwoju sytuacji powodziowej na terenie zagrożonych gmin, należy przekazywać do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Sanoku.

 

 

 

Zobacz także filmy i zdjęcia z podtopień w Sanoku i powiecie sanockim:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +1 / -1

    AM

    Pamiętam lata 60. przed budową zapory. Teraz jest podobnie źle pomimo funkcjonowania systemu zabezpieczeń. Zarządzanie zaporą w Solinie jest błędne. przecież opada trwają stosunkowo krótko, była susza, to dlaczego brak pojemności w zalewie, a dalej powoduje się zalewanie terenów, To jest karygodne postępowanie.

  • rok temu | ocena +2 / -2

    Korso

    Odpowiedzialność ponoszą ludzie odpowiedzialni za zaporę w solinie i stan wody w jeziorze