Reklama

Reklama

„Walk thru” podkarpackich Terytorialsów w Jarosławiu [FOTO]

Opublikowano: pt, 17 lip 2020 18:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 3. Podkarpacka Brygada OT po raz kolejny zorganizowała w Jarosławiu mobilny punkt poboru wymazów metodą „walk-thru”. Wymazy wykonywane są pracownikom Zakładów Mięsnych „Sokołów” w Jarosławiu. Punkt pobierania wymazów zorganizowano na wniosek dyrektora Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej.

Punkt „walk thru” przy Zakładach Mięsnych „Sokołów” w Jarosławiu funkcjonował od 14 do 16 lipca. Próbki do badań genetycznych na obecność koronawirusa były pobierane bezpłatnie od pacjentów w godzinach od 12.00 do 15.00. Wymazy wykonywali żołnierze 3.Podkarpackiej Brygady OT, którym wsparcia udzielali podhalańczycy. W ciągu trzech dni medycy pobrali ponad 750 próbek.

W ubiegły piątek i sobotę podkarpaccy terytorialsi również zorganizowali mobilny punkt poboru wymazów od pracowników Zakładów Mięsnych „Sokołów” w Jarosławiu. Zastosowano wówczas metodę „drive thru” – bez wysiadania z pojazdu. Żołnierze 3. PBOT w ciągu dwóch dni pobrali 195.

- Utrzymywany przez 3. Podkarpacką Brygadę OT w gotowości mobilny punkt do poboru wymazów to element rejonu badań składający się z pięciu stref: oczekiwania, ewidencji, pobierania materiału do badań, odpoczynku i dekontaminacji. Aby ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem do pobierania wymazów oraz obsady stanowisk grupy wymazowej delegujemy wyselekcjonowanych i przeszkolonych żołnierze. Nie mogą mieć więcej niż 45 lat, muszą być zdrowi, nie mogą chorować na choroby przewlekłe oraz nie mogli przebywać w ciągu ostatniego miesiąca w krajach o podwyższonym ryzyku zakażenia. Dodatkowe wsparcie przy organizacji mobilnego punktu poboru wymazów 3. PBOT otrzymała od współpracujących z nami podhalańczyków

- podkreśla płk Dariusz Słota dowódca podkarpackich terytorialsów.

 

Pobieranie wymazów, w tym metodą „drive-thru” i „walk thru”, stało się jednym z głównych zadań WOT w ramach prowadzonej od blisko pięciu miesięcy a zakończonej operacji „Odporna Wiosna” i obecnie wykonywanej akcji „Trwała Odporność”. Do pobierania wymazów delegowani są żołnierze posiadający kompetencje co najmniej ratownika medycznego i ukończone specjalistyczne szkolenie w Wojskowym Ośrodku Medycyny Prewencyjnej.

 

 

WARTO PRZECZYTAĆ:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.