Reklama

Wieloletnie zaniedbania przyczyną podtopienia basenu w Sanoku

Opublikowano: czw, 25 lip 2019 09:26
Autor:

Wieloletnie zaniedbania przyczyną podtopienia basenu w Sanoku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z informacji, jakie napływają z Komisji, powołanej Zarządzeniem Burmistrza Miasta Sanoka nr 143/2019 z 15 lipca 2019 roku, wynika, że pomieszczenia techniczne Centrum Rehabilitacji i Sportu – zarówno basenów wewnętrznych, jak i zewnętrznych – zostały zalane wodami deszczowymi i sanitarnymi, które dostały się tam z instalacji sanitarnej miejskiej.

13 lipca w godzinach między 14.30 a 17.00 spadł nawalny deszcz. Prawdopodobnie w wyniku niewydolności w tych warunkach sieci kanalizacji miejskiej, doszło do cofnięcia się wód i zalania pomieszczeń przyziemia budynku Centrum Rehabilitacji i Sportu.

Niewydolność sieci wywołała tzw. „cofkę” do instalacji wewnętrznej znajdującej się na terenie Centrum Rehabilitacji i Sportu.

Na chwilę obecną nie stwierdzono uchybień przy projektowaniu i realizacji Centrum Rehabilitacji i Sportu.

Inżynier tego kontraktu – firma KDI Krosno – systematycznie odbierał poszczególne instalacje, co potwierdzają protokoły zdawczo-odbiorcze, podpisywane również w okresie od lipca do października 2018 r.  Prawidłowość wykonania robót instalacyjnych została zatem potwierdzona.

W jednej z wypowiedzi Burmistrz Sanoka powiedział:

–  Można było tego uniknąć, gdyby przy realizacji tej inwestycji ówcześni włodarze wzięli pod uwagę także i to, że nowe obiekty Centrum Rehabilitacji i Sportu będą połączone z miejską siecią kanalizacyjną o takich a nie innych parametrach. Wszyscy widzieliśmy, co się działo podczas ulewy 13 lipca na miejskich ulicach. Pośpiech, jaki towarzyszył otwarciu basenów wewnętrznych w październiku 2019 r. w okresie najgorętszej kampanii wyborczej, nie pozwolił na gruntowną analizę wszystkich czynników mogących wpłynąć na funkcjonowanie tego obiektu. Teraz ponosimy tego konsekwencje.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +7 / -7

  xxxx

  Tylko niezależna komisja a dla burmistrza referendum i odwołanie. Kłąmstwa w żywe oczy a takie portaliki tylko to powielają. Każdy kto do myślenia używam głowy a nie *** wie ze to nie zaniedbania miasta tylko fuszerka przy projektowanie, budowaniu itd

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

   Andrzej

   Za takie kłamstwa jakie piszesz możesz przepraszać

 • 2 lata temu | ocena +14 / -14

  Nie bity w ciemię

  A to ciekawe. Prześwietlono okres lipiec - październik 2018. Tomasz Matuszewski był dyrektorem MOSiR w zasadzie do 4 lipca 2018, 5 lipca miał przekazać dokumentację budowlaną, 6 lipca miał iść na zieloną trawkę. Przypadek? A co z okresem wcześniejszym? Przecież kanalizacji nie budowano za dyrektorstwa Biskupa! Może jakiś publiczny wgląd do całej d... Rozwiń