reklama
reklama

Występy teatralne i projekcja filmu. BWA Galeria Sanocka zaprasza do udziału w wydarzeniach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: BWA Galeria Sanocka

Występy teatralne i projekcja filmu. BWA Galeria Sanocka zaprasza do udziału w wydarzeniach - Zdjęcie główne

foto BWA Galeria Sanocka

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości BWA Galeria Sanocka przygotowała specjalne atrakcje dla młodych i tych nieco starszych fanów kina i spektakli teatralnych. Już dzisiaj odbędzie się drugi występ, w którym widzowie będą mogli obejrzeć spektakl „Okienko”.
reklama

"Teatr fajna Sprawa"

Spektakl „Okienko” adresowany jest do najmłodszych widzów, uczniów klas 1-3. To podróż po teatrze cieni. Składa się z krótkich historii zrealizowanych w różnych odmianach tej teatralnej techniki. Prezentowane podczas przedstawienia opowiastki: Motylek, Uparciuch, Obżartuch, Zaklinacz Węży, Zagadka I, Zagadka II, Magik posiadają ukryty morał, który po zaprezentowaniu każdej z nich próbujemy wraz z publicznością odnaleźć. W ten sposób uczymy młodego widza aktywnego odbioru teatru.

Przedstawienie było prezentowane między innymi na: Kids Euro Festiwal w Waszyngtonie (USA) , Festiwalu „Święto Głupców” w Warszawie, Festiwalu „FITTE” w Tunisie (Tunezja),Festiwalu Teatrów Lalkowych i Ulicznych „Calineczka” w Płońsku, Festiwalu „Teatralne Lato” w  Chauvigny (Francja) oraz w innych festiwalach, domach kultury i przedszkolach.

  • Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Zemło
  • Scenografia: Ewa Agnieszka Zemło
  • Muzyka: Monika Pensec
  • Menager zespołu: Jan Krzysztof Zemło

Projekcja filmu "Opowieść o gotującym samuraju"

19 października o godzinie 18:00 w BWA Galerii Sanockiej odbędzie się projekcja filmu, pt. „Opowieść o gotującym samuraju”. Wstęp wolny.

Film Yuzo Asahary prezentuje zupełnie inne podejście do kina samurajskiego niż to, do którego widzowie przywykli dzięki filmom między innymi: Akiry Kurosawy. Zamiast spektakularnych pojedynków na katany, zobaczymy życie japońskich wojowników w XVIII wieku od kuchni. I to dosłownie. Ród samurajski Funaki z prowincji Kaga (obecnie prefektura Ishikawa) służy swemu panu feudalnemu nie za pomocą szabli, ale kuchennego noża. I choć ich kuchnia jest bardzo ceniona, są raczej pogardzani jako „gotujący samuraje”. 

Młody sukcesor rodu Yasunobu, uwielbiający szermierkę, nie może pogodzić się z tym stanem rzeczy i nie wykazuje zainteresowania gotowaniem. Co więcej, ojciec aranżuje mu małżeństwo z Haru, posiadaczką niezwykle wyrafinowanego podniebienia i wielkiego talentu kulinarnego, ale także i niewyparzonego języka, który już raz stał się przyczyną jej rozwodu. Kobieta stawia sobie ambitne zadanie nauczyć swojego marudnego męża sztuki gotowania.

Film inspirowany jest historią rodu z prowincji Kaga, który pozostawił po sobie spuściznę w postaci wyrafinowanej kuchni, cenionej równie wysoko jak kuchnia ze starej stolicy, Kioto, serwowanej na pięknej lace i ceramice Kutani. Autentyczne są także pokazane w nim wydarzenia historyczne.

„Opowieść o gotującym samuraju” miała premierę podczas 61. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w San Sebastian w 2013 roku, pokazywana była także podczas 64. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie w 2014 roku.

PORTAL KORSOSANOCKIE.PL JEST PATRONEM MEDIALNYM WYDARZEŃ.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama