Reklama

Reklama

Zadzwoń i dowiedz się jak zorganizować bezpieczny wypoczynek dla dzieci i młodzieży

Opublikowano: pon, 20 lip 2020 08:00
Autor:

Zadzwoń i dowiedz się jak zorganizować bezpieczny wypoczynek dla dzieci i młodzieży - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zorganizowanie wakacyjnego wyjazdu w tym roku odbiega od utartego schematu z lat ubiegłych. Sytuacja epidemiologiczna spowodowała, że organizatorzy wypoczynku dzieci i młodzieży mają w tym roku trudniejsze niż zwykle zadanie w zorganizowaniu bezpiecznych wczasów. Aby ich w tym wspomóc 9 czerwca br. w Dowództwie WOT została uruchomiona infolinia dzięki której organizator może uzyskać wsparcie w zakresie organizacji bezpiecznego wyjazdu wakacyjnego.

Trwają wakacje i z dnia na dzień przyrasta liczba zarejestrowanych organizatorów wypoczynku dla dzieci i młodzieży. To właśnie dla nich pod numerem 800-100-102 przez 7 dni w tygodniu, w godzinach 8:00–20:00, dyżurują przeszkoleni i doświadczeni w organizowaniu wypoczynku zbiorowego żołnierze OT, którzy udzielają szczegółowych informacji na temat zasad, uwarunkowań prawnych i możliwości wsparcia ich przez Wojsko Polskie.

Żołnierze WOT mogą pomóc organizatorom w zakresie szkolenia pracowników oraz personelu podmiotów organizujących wypoczynek dzieci i młodzieży na temat zasad bezpieczeństwa i przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Terytorialsi w razie potrzeby mogą też udzielić pomocy medycznej i wypełniać zadania sanitarno-higieniczne oraz przeciwepidemiczne na rzecz podopiecznych, pracowników i personelu ośrodków. W razie konieczności żołnierze zapewnią niezbędne wsparcie logistyczne, psychologiczne, a także odkażanie pomieszczeń oraz sprzętu.

Każdy organizator wypoczynku, który zadzwoni na infolinię i uzna, że pomoc WOT jest mu potrzebna po zarejestrowaniu w bazie danych będzie mógł w prosty sposób składać wnioski za pomocą dedykowanej aplikacji webowej. Elektroniczny wniosek zostanie skierowany do właściwego urzędu wojewódzkiego, a po akceptacji przez wojewodę zadanie wsparcia zostanie przesłane do lokalnej brygady obrony terytorialnej.

Przypominamy również osobom, które do tej pory korzystały z numeru 800-100-102, aby uzyskać wsparcie psychologiczne, że teraz powinny kontaktować się z infolinią psychologiczną Narodowego Funduszu Zdrowia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.