Reklama

Reklama

Zakończył się remont ul. Pomorskiej i 1000-lecia [FOTO]

Opublikowano: sob, 14 lis 2020 09:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończył się długo wyczekiwany przez mieszkańców remont ul. Pomorskiej i 1000-lecia, na który Miasto pozyskało dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Reklama

Zakres prac obejmował: 

a) wzmocnienie istniejącej nawierzchni, rozebranie istniejącej nawierzchni z płyt drogowych oraz z betonu asfaltowego, wykonanie podbudowy i ułożenie nowych warstw bitumicznych.

b) wymiana krawężników na nowe

c) przebudowa nawierzchni chodników, polegająca na rozebraniu istniejącej nawierzchni z płyt chodnikowych oraz betonu asfaltowego i wykonaniu nowej nawierzchni z kostki betonowej, na całej długości o szer. 2 m wraz z wymianą obrzeży

d) przebudowa zjazdów – ułożenie nowej nawierzchni z kostki betonowej lub betonu asfaltowego bez zmiany geometrii i lokalizacji

e) wykonanie nowego oświetlenia drogowego – 5 słupów oświetleniowych wraz z oprawami nawiązujące wyglądem do już zamontowanych na ul. Pomorskiej

f) budowa kanalizacji deszczowej

g) oznakowanie pionowe i poziome drogi, zgodnie z projektem docelowej organizacji ruchu.

Dodatkowe i zamienne prace związane z realizacją zadania 

W celu prawidłowego wykonania zadania, niezbędne było wykonanie dodatkowych prac, których nie można było przewidzieć na etapie opracowania projektu. W trakcie prac ubytki, załamania i nieszczelności starego kolektoru przechodzące pod nową drogą, okazały się na tyle trwałe, że należało rozszerzyć zakres robót przy kanalizacji deszczowej na długości 194 mb.

Pomimo że w projekcie założono częściową wymianę studzienek ściekowych, inwestor podjął decyzję o wymianie wszystkich studzienek ściekowych na nowe, rezygnując z ich regulacji. Z uwagi na rozbudowę kolektora deszczowego zwiększona została ilość studni kanalizacyjnych.

Poszerzona została jezdnia łuku po lewej stronie ul. Pomorskiej. Korekcie uległa też geometria wlotu skrzyżowania ul. 1000-lecia z ul. Konopnicką. Wykonano odwodnienie liniowe od budynku przy ul. Pomorskiej z włączeniem kanalizacji deszczowej do istniejącej sieci. Włączono też ul. Kalinową do istniejącej sieci kanalizacji deszczowej.

Prace trwały od początku 2020 r. i choć miały zakończyć się jeszcze podczas tegorocznych wakacji, dodatkowe utrudnienia i zmiany projektowe sprawiły, że ten termin opóźnił się. W połowie ubiegłego miesiąca odebrano techniczne roboty, zaś wykonawca jeszcze prowadził prace porządkowe. Obecnie mieszkańcy poruszają się bez przeszkód po nowym asfalcie i nowej nawierzchni chodnika.

 

Źródło: Oficjalna Strona Miasta Sanoka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +0 / -0

    Edek

    Ciekawa sprawa. Piszecie o ulicach 1000-lecia i Pomorskiej, a tym czasem na zdjęciach są ulice 1000-lecia i 800-lecia,

  • rok temu | ocena +0 / -0

    Obserwator

    18 zdj. Z ulicy 800-lecia