Reklama

Zadał cios nożem w klatkę piersiową. Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Opublikowano: sob, 16 sty 2021 16:41
Autor:

Zadał cios nożem w klatkę piersiową. Odpowie za usiłowanie zabójstwa - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kategoria Prokuratura Okręgowa w Przemyślu skierowała do Sądu Okręgowego w Przemyślu 26 grudnia 2020 r. akt oskarżenia przeciwko 42-letniemu Robertowi G., który odpowie za usiłowanie zabójstwa Daniela W. w dniu 7 sierpnia 2020 r. w Rybotyczach, woj. podkarpackiego.

Robert G. zadał pokrzywdzonemu cios nożem kuchennym o 13 cm długości ostrza w górną lewą część klatki piersiowej, jednak celu nie osiągnął, z uwagi na nie uszkodzenie żadnego ważnego organu, powodując jednak obrażenia ciała skutkujące chorobą realnie zagrażającą życiu, tj. o przestępstwo z art. 13 par. 1 k.k. w zw. z art. 148  par. 1 k.k. i art. 156 par 1 pkt 2 k.k. w zw. z art. 11 par. 2 k.k.

Art. 13. Odpowiedzialność za usiłowanie udolne i nieudolne

§ 1. Odpowiada za usiłowanie, kto w zamiarze popełnienia czynu zabronionego swoim zachowaniem bezpośrednio zmierza do jego dokonania, które jednak nie następuje. 


Art. 148. KK Zabójstwo 

§ 1. Kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności. 


Art. 156. Spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 

Art. 11. KK Jedność czynu, kumulatywny zbieg przepisów ustawy 


§ 2. Jeżeli czyn wyczerpuje znamiona określone w dwóch albo więcej przepisach ustawy karnej, sąd skazuje za jedno przestępstwo na podstawie wszystkich zbiegających się przepisów.

Do pchnięcia nożem doszło w wyniku nieporozumień finansowych pomiędzy nietrzeźwymi mężczyznami, którzy razem pracowali dorywczo, przy cięciu drzewa. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia przestępstwa, składając wyjaśnienia, zasłaniał się niepamięcią w zakresie samego zdarzenia. Oskarżonemu grozi kara od 8 lat pozbawienia wolności, do dożywocia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.