Autor: | Zdjęcie: Michał Pawłowski

Triumfy i rekordy UKS MOSiR Sanok na Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Short-tracku [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
12
zdjęć

foto Michał Pawłowski

Sport W dniach 8-10 marca 2024 roku, miasto Białystok stało się areną zaciętych sportowych zmagań podczas Finału Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w short-tracku. UKS MOSiR Sanok, reprezentowany przez ambitne i utalentowane zawodniczki, wyróżnił się nie tylko liczbą zdobytych medali, ale także niezwykłym duchem walki i sportowym hartem.

Zawody zgromadziły uczestników z sześciu krajów, a wśród nich nasze zawodniczki, które stawiły czoła rywalizacji w różnych kategoriach wiekowych, od juniorek E po D. Niezapomniane emocje dostarczyły szczególnie finały A, gdzie sportowcy walczyli o najwyższe trofea.

Zacięta rywalizacja i złote medale

W kategorii E, na dystansie 333m, Lena Strzyżowska po pechowym upadku tuż po starcie, wykazała niesamowitą determinację, dościgając rywalki i awansując do finału B, gdzie ostatecznie zajęła 3. miejsce. Tymczasem Wiktoria Abako triumfowała, zdobywając złoty medal w finale A. Kornelia Opar, choć zajęła 28. miejsce, mogła się pochwalić osobistym rekordem życiowym na tym dystansie.

Lena Strzyżowska ponownie stanęła na najwyższym stopniu podium w juniorkach E, zdobywając dwa złote medale na 500m i 222m, ustanawiając przy tym rekordy życiowe. Wiktoria Abako, rywalizując w finałach A, doświadczyła niepowodzenia przez upadek na 500m i falstart na 222m. Kornelia Opar, utrzymując swoją formę, zajęła 23. miejsce na 500m i 29. na 222m.

Klasyfikacje generalne obfitujące w sukcesy

W klasyfikacji generalnej zawodów, Lena Strzyżowska została ogłoszona najlepszą juniorką E, z Wiktoria Abako na drugim miejscu i Kornelią Opar na 27. W klasyfikacji generalnej sezonu OZR 23/24, Wiktoria Abako i Lena Strzyżowska podzieliły sukces, zdobywając puchary za najlepsze wyniki na dystansach 500m, 333m oraz 222m. Ostatecznie, dzięki lepszym wynikom na zawodach w Białymstoku, to Lena Strzyżowska wygrała cały sezon w kategorii E.

Przeskok kategorii i nowe wyzwania

Lena Tokarska, po dominacji w juniorkach E, została przeniesiona do kategorii D, gdzie mimo nowych wyzwań, pokazała swój talent, zdobywając 2. miejsce na 777m w finale A. Dagmara Strzyżowska i Martyna Pałęcka również pokazały swoje umiejętności, zajmując wysokie miejsca w swoich finałach.

Podsumowanie sezonu i plany na przyszłość

Sezon 23/24 był dla UKS MOSiR Sanok czasem wielkich sportowych emocji, rekordów życiowych i medali. Mimo przeciwności, takich jak kontuzje, nasze zawodniczki wykazały się wytrwałością i determinacją. Teraz, po zasłużonym odpoczynku, zespół będzie kontynuować treningi, przygotowując się do kolejnych wyzwań.

UKS MOSiR Sanok, utrzymując otwarte drzwi dla wszystkich chętnych, zachęca do dołączenia do zespołu i rozpoczęcia przygody z short-trackiem. Ten sezon dowiódł, że pasja, determinacja i ciężka praca mogą prowadzić do wybitnych osiągnięć.