reklama
reklama

Analiza wyników głosowania na Tomasza Matuszewskiego w Sanoku. Tak głosowano w poszczególnych obwodach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: M.Korzeniowska

Analiza wyników głosowania na Tomasza Matuszewskiego w Sanoku. Tak głosowano w poszczególnych obwodach - Zdjęcie główne

foto M.Korzeniowska

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ostatnich wyborach w Sanoku, kandydatura Tomasza Matuszewskiego zyskała na popularności, co doskonale ilustruje analiza wyników głosowania w poszczególnych obwodowych komisjach wyborczych. Różnice w ilości i procentach głosów zarówno w pierwszym, jak i ponownym głosowaniu są godne uwagi i warte szczegółowej analizy.
reklama

 

Największe poparcie

W pierwszym głosowaniu najwięcej głosów (262) zgromadził w Komisji nr 5, co stanowiło najwyższy wynik liczebny w tym etapie. Największy procentowo wynik osiągnął jednak w Komisji nr 2, gdzie zdobył 35,16% głosów. W drugiej turze głosowania, Matuszewski zdecydowanie zwiększył swoje poparcie, otrzymując aż 432 głosy w tej samej Komisji nr 5, co jest rekordem absolutnym. Ponadto największy wzrost procentowy odnotował w Komisji nr 6, gdzie zyskał 59,03% głosów.

 

Najmniejsze poparcie

Zupełnie inna sytuacja miała miejsce w Komisji nr 22, zlokalizowanej w szpitalu. Tutaj Matuszewski zdobył tylko 3 głosy zarówno w pierwszym, jak i w ponownym głosowaniu, co było najniższym wynikiem. Procentowe poparcie w tej komisji również było najniższe, wynosząc odpowiednio 42,86% i 50,00% w kolejnych turach.

Ogólna analiza

Średnie poparcie dla Matuszewskiego w pierwszym głosowaniu wyniosło 30,31%, ale w drugim etapie wyborów znacznie wzrosło, osiągając 50,73%. Wyraźny wzrost poparcia, szczególnie w komisjach, które początkowo wykazywały niższe wskaźniki, może wskazywać na skuteczną kampanię wyborczą oraz zmianę nastrojów wśród elektoratu.

Geograficzne uwarunkowania poparcia

Największe wsparcie dla Matuszewskiego skoncentrowane było w komisjach umiejscowionych w centralnych i gęsto zaludnionych częściach miasta, co może odzwierciedlać jego popularność wśród mieszkańców tych obszarów. Z kolei znacząco niższe poparcie w szpitalu, które jest komisją o ograniczonej liczbie uprawnionych do głosowania pacjentów, pokazuje specyficzne uwarunkowania tej lokalizacji.

Wnioski z przeprowadzonej analizy są jasne: Tomasz Matuszewski zyskał szerokie poparcie w Sanoku, a jego wyniki wyborcze pokazują, jak dynamika poparcia może się zmieniać w zależności od lokalizacji i skuteczności przekazu wyborczego. Analiza ta rzuca także światło na znaczenie geograficzne i demograficzne w procesie głosowania, co jest kluczowe dla zrozumienia preferencji wyborczych mieszkańców.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama