reklama
reklama

Drugi sezon serialu Netflixa "1670". Wiemy, kiedy filmowcy wrócą na Podkarpacie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum prywatne

Drugi sezon serialu Netflixa "1670". Wiemy, kiedy filmowcy wrócą na Podkarpacie - Zdjęcie główne

W produkcji Netflixa "1670" wzięli udział mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego. | foto Archiwum prywatne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Netflix oficjalnie potwierdził, że powstanie drugi sezon serialu "1670". Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, kiedy filmowcy wrócą do skansenu w Kolbuszowej. Premiera planowana jest na 2025 rok.
reklama

Jak już informowaliśmy, po kilku miesiącach od premiery "1670" Netflix oficjalnie ogłosił, że powstanie drugi sezon satyrycznego serialu, który bezapelacyjnie stał się hitem. Piliśmy o tym tutaj: Netflix oficjalnie: Powstanie drugi sezon "1670"

Adamczycha do sfilmowania latem

Udało nam się dowiedzieć, że filmowcy wrócą do skansenu w Kolbuszowej prawdopodobnie latem 2024 roku - piszą dziennikarze korsokolbuszowskie.pl. Nieoficjalnie mówi się o lipcu. Jak słyszymy, reżyserzy chcą uchwycić na nagraniach letnią odsłonę kolbuszowskiego parku etnograficznego. Kordian Kądziela, jeden z reżyserów "1670", ma obecnie nagrywać z ekipą inny film. Również dlatego zdjęcia do serialu z Bartłomiejem Topą w roli głównej zostały odwleczone w czasie. Pewne jest to, że filmowcy pojawią się w Kolbuszowej już niebawem.

Premiera serialu w 2025 roku

Premiera drugiego sezonu komedii Netflixa planowana jest na 2025 rok. Autorem scenariusza, podobnie jak w przypadku pierwszej serii, jest Jakub Rużyłło. Jak pamiętamy, sektor rzeszowski w skansenie w Kolbuszowej, gdzie znajduje się serialowa wieś Adamczycha, na czas kręcenia komedii był niedostępny dla zwiedzających. Zapewne również i latem 2024 roku będzie podobnie i będziemy musieli zrezygnować ze zwiedzania tej części parku etnograficznego.

- Tym razem sejmik bez liberum veto - napisał w swoim stylu Netflix na Facebooku o nowym sezonie "1670". Post zgromadził od dnia publikacji ponad 20 tys. reakcji.

Zwiedzić póki jest to możliwe

Teraz miejsce to można bez problemu zwiedzić i zobaczyć, jak wygląda m.in. dwór głównego bohatera - Jana Pawła, karczma "U Żyda", w której odbywały się potańcówki oraz kuźnia, w której pracował Maciej. Te trzy budowle, znajdujące się na terenie parku etnograficznego, po zakończeniu zdjęć nie zostały rozebrane przez filmowców z prostego powodu. Właśnie ze względu na planowaną kontynuację serialu.

Wielokrotnie nagradzana produkcja

Przypomnijmy, że podczas Plebiscytu Top Seriale 2024 bank rozbiła produkcja "1670", zdobywając kilka nagród. Reżyser Maciej Buchwald podziękował na wizji statystom z Kolbuszowej. - To są nieprawdopodobni ludzie. Dzięki wam mogliśmy zabłysnąć - mówił. Pisaliśmy o tym w artykule: Plebiscyt Top Seriale 2024. Reżyser "1670" podziękował statystom z Kolbuszowej. "Dzięki wam mogliśmy zabłysnąć"

Polska komedia historyczna została nagrodzona za:

  • Grand Prix Publiczności Top Seriale 2024
  • Najlepsza scena (mierzenie kutasów)
  • Najlepszy serial do bindżowania
  • Najlepszy serialowy trend na TikToku ("1670" i wszystkie teksty księdza Jakuba)
  • Najlepszy serial Netflix
  • Najlepszy polski serial
 

Warto wspomnieć, że w poniedziałek (4 marca) wieczorem w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się 26. gala Polskich Nagród Filmowych Orły 2024. Produkcja Netflixa "1670" została najlepszym filmowym serialem fabularnym roku. Okazała się lepsza od tytułów takich jak: "Absolutni debiutanci" (Netflix), "Infamia" (Netflix), "Informacja zwrotna" (Netflix), oraz "Warszawianka" (HBO).

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu korsokolbuszowskie.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama